Dobmotort házilag is lehet csinálni. Van olyan cég aki dobmotor motort árul. Ez a motor kívülről csupasz, nem olyan zárt mint az általánosan használt aszinkron mototorok.
válogatás
Amikor a termény beérkezik a gyárba, ki kell válogatni a hibásakat. Ezt vagy automatizált, kamerarendszerrel összekötött kiemelő gép végzi, vagy emberek. Az emberek nem dolgoznak olyan gyorsan, mint a gép. Előttük fut a válogató szalag, és két oldalról figyelik, hogy hol vannak hibás termények. Ezeket ledobják a szalag mellé, ami szerencsés esetben egy ládába esik. Ha nem akkor műszak végén összetakarítják. Ezt a válogató szalagot dobmotor hajtja meg.
Nem vicc
Egyszer egy üzemben beugrattak egy munkást. Azt mondták neki, hogy a félre tett dobmotor egy háborús bomba, aminek leesett az orrésze. A férfi ezt el is hitte, hiszen nem tudta mire vélni a szerkezetet, korábban nem találkozott ilyennel. A vastagsága miatt azonban egy nem kis bombának megfelelt. Azzal ugratták, hogy neki figyelni kell, nehogy nekimenjen valaki, de a többieknek el kell hagyni az üzemet biztonsági okokból. A tréfa bejött, és a férfi bepánikolt. Hívogatott mindenkit, hogy mit csináljon, mert nem akarja ő sem megvárni a tűzszerészek érkezését, nehogy ott maradjon a foga egy robbanás után.
Ez valóban vicces volt?
mi a neve
A <a title=”vibromotor” href=”http://hajtastechnika.weebly.com/vibromotor.html”>vibromotor</a>t (<a title=”vibrációs motor” href=”http://hajtastechnika.weebly.com/vibromotor.html”>vibrációs motor</a>) szokás <a title=”rázó motor” href=”http://hajtastechnika.weebly.com/vibromotor.html”>rázómotor </a>nében is emlegetni. Én az utóbbira szavaznék. Egyszerű, rövid, mégis érthető.