Azután egy évvel, hogy Ön vett egy mobil telefont, hirtelen elromlik. A kijelző nehezen érzékeli az érintéseket, az app-áruház pedig nem működik, nem tud friss programokhoz jutni.
Mi történhetett?
Elviszi a szervizbe, ahol azonnal megjavítják egy szoftverfrissítéssel. Tájékoztatást nem kap, hogy mi romlott el rajta. A szoftverfrissítés után az érintőkijelző újra remekül érzékel. De eltelik egy újabb év, és a készülék ismét azonos hibát prdukál.
Mi történt?
A csalás nemzetközileg is jól működik. A lényeg az, hogy az ember ne gondoljon arra, hogy átverték, csak fizessen folyamatosan.
A mobil telefon szoftvere csodákra képes. Nem csak a kiszolgálásban, de egyéb módon is felhasználható. Egyik megoldás az, ha a szoftverbe olyan megoldást telepítünk, ami töröl, vagy fontos részeket megváltoztat, átnevez. Ebben az esetben a telefon használhatatlanná válik. Amikor elviszik a szervizbe, a szoftverfrissítés dátumát is berögzítik. A feltelepített szoftver ismét vár egy hosszabb időt (újabb évet) és ismét akcióba lép. A tulajdonos ismét viheti a szervizbe. Ki gondolna arra, hogy a telefon önmagát képes tönkretenni, hogy a szervizek révén újabb bevételt termeljen a már egyszer eladott készülék. Kevés az a felhasználó, aki a telefon szoftverét át tudja nézni, és megtalálni a benne elrejtett időzített bombát. Éppen ezért jól működik ez a módszer. Szinte senki sem fog rájönni a csalásra. Egy jó csaló így csinálja.
Az LG telefonok tulajdonosai már tapasztalhattak hasonló jelenséget.
Amikor egy híradás arról szólt, hogy az okos tévé információkat küldött akkor is, amikor annak kikapcsolását állították be, felmerül a gyanú ismét. Az okostévébe is lehet időzített szoftverbombát elhelyezni. A gyanútlan felhasználó megveszi a kissé olcsóbb telefont, de 1 év múlva (a garancia letelte után) jönnek a meghibásodások. (Addig ugyanis ingyenesen kellene javítani. Azután viszont pénz lehet kérni.)
Az okoskütyük tehát az interneten képesek információt küldeni a gyártónak. Ilyen információ lehet maga az üzenet, a jelszavak, képek, telefonszámok, stb… Emellett persze időzített szoftverbomba is elhelyezhető bennük.
Az ipari automatizálásban évek óta elterjedt megoldás a távfelügyelet. Ekkor a rendszerről interneten szereznek információt, programokat írhatnak át, törölhetnek, installálhatnak. Miért ne működhetne ez okostelefonokon is.
Azaz a gyártó minden okostelefonhoz hozzá tud férni, ha akar.
Ez pedig annyit jelent, hogy a telefonban tárolt email-jelszók immár nyilvánosak. Nincsenek sem magán- sem üzleti titkok.
A telefongyártók éppen olyan kormánybarátok, mint email-szolgáltatók. Ahogy a Google és a facebook is kiadja kormányának a fiókok elérhetőségét, így a mobiltelefon szolgáltatók is megtehetik ezt. Amit pedig meg lehet tenni, azzal élnek is.
Persze egyáltalán nem biztos, hogy minden cég ilyen kétes célokkal is gyártja az okoskütyüket. De vajon melyikben lehet megbízni?
Lám, az összefoglaló után egy hír is megjelent: http://privatbankar.hu/fogyaszto/gagyi-telefont-vettel-mindenedet-ellophatjak-269799
És akkor jön az orosz atomerőmű. Mennyire megbízható az orosz fél? Be fog-e tudni avatkozni az atomerőmű működésébe? Tud-e hibákat létrehozni, aminek a javítása ügyében csak őket lehet megkeresni? Ami először kedvező, azért később keservesen megfizethetnek. És pont az oroszok ne élnének ezzel a lehetőséggel, ha megtehetik? Melyik lesz a helyi szevizcégük, a Közgép vagy más Fidesz közeli? Az időzített szoftverbombák egy nyereségesnek tűnő beruházást is lassan veszteségessé tudnak tenni. Innentől kezdve a oroszok számára nettó befizetők leszünk. Csak röhögnek rajtunk, bárgyú népen. Senki se tüntet, nem ragadunk botokat, elhisszük az alá nem támasztott “előnyöket”. Nem csoda, hogy simán lerohantak az oroszok annak idején. Gátlástalanul erőszakolták a nőket, vitték el az élelmiszert, a műtárgyakat, a kincseket. Mi képtelenek vagyuk megvédeni magunkat. Az idegenektől és a politikusoktól is. Csak a Jobbik hirdeti a politikusok elszámoltatását.
Az oroszok nem mentesek a korrupciótól. Vagy lefizetik egymás, vagy plutóniummal megmérgezik, vagy csak valaki az utcán lelövi. Nem cicóznak. Egy ilyen méretű beruházás is bűzlik, ha még csak nem is versenyeztettek meg kevésbé korrupt cégeket. És ha már valami bűzlik, akkor a politikában már lehet tudni, hogy a valóság annak többszöröse.
Gondoljunk csak bele. Egy 8md dolláros üzletből 1 md dollár megy Putyinnak. 1 md megy a pártkasszába egy orosz cégtől, 1 md dollár pedig orosz bankokban lévő magyar politikusakhoz köthető bankszámszámlákra. Mindenki jól jár, aki benne van. Ez az évszázad üzlete. Csak a baj, hogy 9millió lakos is benne van, akik csak a fizetésben érintettek. 🙁
Egy biztos, amit meg lehet tenni, azt meg is teszik. Nem mindenki, de akinek erre hajlama van, nem fog ellenállni. Az okostelefonok és okostévék trükkjei semmik egy atomerőműéhez. Egy rossz szó esetén az oroszok le tudják állítani szoftverbombával, amivel megbéníthatják az országot, és rendszeresen előre nem kalkulált költséget okozhatnak nekünk, maguknak pedig nyereséget. Hiba egy ilyen kritikus szituációban más kezéből enni, főleg, ha megbízhatatlan.
Nesztek. Ezt kaptátok. És a tények sohasem látnak napvilágot, mert az atomerőmű üzleti folyamatai nem nyilvánosak. A veszteségek sohasem tudódnak ki. Hogy jó üzlet lenne az atomerőmű? Csak a pártkatonáknak és Putyinnak.